تبلیغات
Ž - کلاهبرداری در بانک ملی/ راز سكوت مطهری/ ترکان بازهم تکذیب کرد!
Ž

کلاهبرداری در بانک ملی/ راز سكوت مطهری/ ترکان بازهم تکذیب کرد!

سه شنبه 5 آبان 1394

کلاهبرداری در بانک ملی/ راز سكوت مطهری/ ترکان بازهم تکذیب کرد!

 • کلاهبرداری در بانک ملی/ راز سكوت مطهری/ ترکان بازهم تکذیب کرد!

  اظهارات رئیس قوه قضائیه، رئیس مجلس و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام درباره حمایت از تصویب برجام و مخالف با تندروی ها در کانون توجه روزنامه های امروز است، حال آنکه تخلفات شهرداری ها و موضوع اعدام شیخ نمر از دیگر موضوعات مهم امروز بوده است.

  در ادامه می‌توانید روایت تابناک از مهم‌ترین مطالب روزنامه‌های سه شنبه، پنجم آبان ماه را مرور کنید.

  «روزنامه شهروند» در گزارشی با عنوان « تهران در مسیر فاجعه» به تبعات درآمد ٧٠ درصدی شهرداری ها از تخلفات شهر‌سازی می پردازد و می نویسد: «ساخت‌وساز بی‌ضابطه در تهران، حالا آن‌قدر رونق گرفته که به آپارتمان‌سازی روی گسل‌ها و کمربند زلزله رسیده است. این موضوع به گفته «پیروز حناچی» دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری، تهران را به بحران دهه ٦٠ لندن نزدیک‌تر کرده است. بحرانی که سرنخ آن به ضابطه‌فروشی در ساخت‌وساز ایران برمی‌گردد.

  سودجویان راه دور زدن قانون را یاد گرفته‌اند

  حالا سال‌هاست که استفاده از مصالح بی‌کیفیت و ریزش ساختمان‌های چند طبقه خبرساز می‌شود، قطع شبانه درختان تهران و حتی ویرانی بافت ارزشمند تاریخی و سبز شدن آپارتمان‌ها و برج‌های بلند و متراکم. خیابان‌هایی که از ترافیک بند آمده و مناطقی که از شدت ازدحام در لیست قرمز آلودگی هوا قرار دارند، حس خفقان در کوچه‌های درهم تنیده و تنگ، آسمانی که دیگر از زمین پیدا نیست، حریم نقض‌شده خانه‌ها به‌خاطر ساختمان‌های مرتفعی که در چند قدمی هم قرار دارند و... همه و همه موضوعاتی است که بارها عباس آخوندی وزیر راه‌وشهرسازی به آن اشاره و از شهرسازی به خطا رفته ایران گلایه کرده است. او از فروش قانون نیز مکررا انتقاد کرده است. قانونی که اجازه می‌دهد متخلفانه بسازی و با پرداخت جریمه برایت پروانه صادر می‌کند. در این میان سازندگان سودجو نیز سال‌هاست که راه و چاه دور زدن این قوانین را یاد گرفته‌اند. «با بنرها نمای ساختمان را می‌پوشانی یا شبانه دست به کار می‌شوی. می‌سازی هر جور که دلت خواست، با هر قانونی که دوست داری و کافی است تا سازه بی‌قانون را مبله کنی تا دست از سرت بردارند و با پرداخت مبلغی جریمه پروانه بگیری.

  بیش از ٧٠‌درصد درآمد شهرداری‌هااز تخلفات ساخت‌وساز است

  «پیروز حناچی» دبیر شورایعالی شهرسازی و معماری و معاون آخوندی با تأکید بر این‌که بیشتر از ٧٠‌درصد درآمد شهرداری‌ها حاصل از جرایم و تخلفات ساخت‌وساز است، به «شهروند» می‌گوید: وقتی جرایم ساخت‌وساز تبدیل به منبع درآمد شهرداری شده است، چطور انتظار دارید که این نهاد به محض وقوع تخلف آن را متوقف کند؟ منابع درآمدی شهرداری به مرور زمان از مسیر اصلی خود منحرف شده و این مسأله به شدت گرفتن تخلفات ساخت‌وساز دامن زده و درحال حاضر این ماجرا آن‌قدر پیچیده شده است که برای سالم‌سازی آن موانع فراوانی وجود دارد. وی ادامه می‌دهد: شهرداری دخل و خرجش یکی نیست. آرزوهای گسترده و بلندمدتی برای شهر دارد که باید منابعش از یک جایی تأمین شود. متاسفانه اعتبارات هم از منابع سالم تأمین نمی‌شود. شهرداری باید دارای درآمد پایدار باشد، نه این‌که درآمد خود را از محل تخلفات ساخت‌وساز تأمین کند. معاون وزیر راه‌وشهرسازی تأکید می‌کند: درحال حاضر شاهدیم که فضای سبز تهران به صورت بی‌رویه قلع‌وقمع شده و جای خود را به مجتمع‌های مسکونی سپرده یا فضای خدماتی تغییر کاربری داده و به مسکونی تبدیل شده است. این گسترش بی‌رویه ساختمان‌سازی در یک منطقه ما را به سمت بحران تأمین آب، امنیت، فضای سبز، آلودگی هوا و... سوق داده است. بحرانی که گام‌به‌گام به آن نزدیک‌تر می‌شویم و در یک نقطه سرانجام ما را متوقف می‌کند که در آن صورت دیگر جبران بحران بسیار پرهزینه خواهد بود، نظیر آنچه در لندن دهه ٦٠ رخ داد.»

  «روزنامه افتاب یزد» در گزارشی با عنوان «کشف یک کلاهبرداری کلان در بانک ملی» می نویسد: « مبارزه با مفاسد اقتصادی هموار یکی از اولویت‌های مهم دولت یازدهم و مورد تأکید مقامات بلندپایه دولت بوده است.درتازه‌ترین اقدامات لازم در این خصوص، یک سوءاستفاده کلان مالی کشف و از آن جلوگیری به عمل آمد. محمد پاریزی معاون اموربانکی، بیمه و شرکت‌های دولتی وزارت اقتصاد اعلام کرد: با تدبیر، مراقبت و اقدام به موقع مدیریت بانک ملی و همراهی صمیمانه سازمان اطلاعات استان تهران، باند بزرگی که قصد سوءاستفاده از حساب‌های بانک ملی را داشتند، کشف و دستگیر شدند.به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)، پاریزی در ادامه افزود: درتاریخ 30/4/1394 گزارشی به مدیریت حراست بانک ملی واصل شد که حاکی از قصد یک باند کلاهبردار با هدایت از خارج از کشور برای سوءاستفاده از حساب‌های بانک‌ها ازجمله بانک ملی است. وی در ادامه افزود: این موضوع بلافاصله از سوی حراست بانک ملی به سازمان اطلاعات استان تهران انعکاس و طی سه ماه گذشته با مدیریت بانک ملی و همکاری حراست، بازرسی بانک و سازمان اطلاعات استان تهران اقدامات و تماس‌های آن‌ها مورد رصد قرار گرفت.معاون اموربانکی،بیمه وشرکت‌های دولتی تاکید کرد: این باند نهایتاً در روز پنجشنبه گذشته که قصد داشتند از طریق معاون یکی از شعب بانک، مبالغ کلانی را به حساب چندصرافی، جهت انتقال بعدی به حساب‌های دیگر واریز کنند، که با توجه به تمهیدات قبلی بانک، تمام حساب‌ها مسدود و اعضای باند توسط سازمان اطلاعات تهران بازداشت شدند ، در حالی که این گروه هیچ گونه اطلاعی از کنترل و نظارت بانک ملی و سازمان اطلاعات تهران نداشتند.وی در ادامه با اشاره به اینکه برای افراد عامل این سوءاستفاده و خانواده آنها ویزای شنگن جهت خروج از کشور اخذشده بود، تصریح کرد : این افراد قصد داشتند با استفاده از تعطیلی ایام تاسوعا و عاشورا انتقال وجوه را تکمیل و از کشور خارج شوند.معاون اموربانکی،بیمه وشرکت‌های دولتی در پایان ضمن تشکر از مدیریت بانک ملی ایران و نیز همکاری صمیمانه کارشناسان سازمان اطلاعات استان تهران و مدیریت حراست و بازرسی بانک ملی در خنثی کردن این توطئه، قدردانی کرد.»

  «روزنامه آرمان» در گزارشی با عنوان « راز سكوت علی مطهری!» به سکوت علی مطهری در موضوع جنجل برجام در مجلس می پردازد و می نویسد: « چرا مطهری ترجیح می‌دهد اكنون كه بحث مباحث هسته‌ای و هیاهوهای دلواپسان رونق گرفته است سكوت كند. درباره دلایل این سكوت می‌توان چند گمانه را مطرح كرد. برخی عنوان می‌كنند اظهارات و عملكرد فرزند شهید مطهری در طی حضورش در مجلس نهم احتمال تاییدش برای شركت در انتخابات مجلس دهم را كاهش داده است و برخی مدعی می‌شوند صلاحیت او برای حضور در مجلس نهم هم با اما و اگرهایی همراه بوده است اما به نظر نمی‌رسد این گمانه صحیح باشد چرا كه از سویی شنیده شده كه مطهری در برابر این سوال كه در مجلس دهم حضور خواهد داشت این پاسخ را می‌دهد كه «هنوز تصمیمی نگرفته‌ام» و از سوی دیگر شخصیت او چنان نیست كه برای اطمینان از تایید شدن صلاحیتش، وقتی 5ماه تا برگزاری انتخابات مانده است، اقداماتی را انجام یا مشی خود را تغییر دهد تا صلاحیتش مورد تایید قرار گیرد. او از پدرش عزت و مردانگی آموخته و برای تایید شدن نه به رایزنی به معنای واسطه‌گری می‌پردازد و نه اقداماتی می‌كند كه به تعبیر ساده‌لوحان تغییر در نگرش نهادهای تصمیم‌گیر در موضوع صلاحیت‌ها باشد. او بارها اعلام كرده است كه یك مطهری است و برای رسیدن به كرسی‌های مجلس یا هر نهاد دیگری خصلت‌های مطهری بودن را فراموش نمی‌كند پس این گمانه كه سكوت او برای تاییدصلاحیتش است را باید مردود اعلام كرد. گمانه دیگر این است كه علی مطهری به دلیل مشی میانه‌روی و اعتدالی كه دارد درصدد است با سكوت خود زمینه را برای هیاهوی هجمه‌گران و دلواپسان آماده نكند چراكه می‌داند هر جمله‌ای كه از سوی او بیان شود یك داستان جدید برای برهم‌زدن آرامش است پس ترجیح می‌دهد مدتی را در سكوت بگذراند تا خدشه‌ای به شادی حاصل شده از توافق هسته‌ای در اذهان عمومی وارد نشود و پس از تثبیت این شادی و ناكامی دلواپسان باردیگر به پشت تریبون مجلس برود و بگوید در آن روزهای سكوتش چه موضوعاتی را دیده و شنیده اما هیچ نگفته است. این گمانه می‌تواند به واقعیت نزدیك باشد چون ذات او با حفظ منافع ملی گره خورده است و برای او اگر دو راهی حضور در مجلس و آرامش كشور مطرح باشد به‌طور حتم علی مطهری قید حضور در مجلس را خواهد زد و در جاده منافع ملت حركت می‌كند. از سوی دیگر سكوت علی مطهری را اینگونه می‌توان معنا كرد كه او به دنبال اجرای برنامه مهمی است و در این مسیر نیاز دارد تا وقت و فكر خود را معطوف به آن موضوعی كند كه درصدد اجرایش است. این برنامه می‌تواند برنامه‌ریزی برای ساماندهی انتخاباتی باشد كه پس از كامل شدن در اختیار طیف میانه‌رو قرار گیرد یا شاید طرحی را آماده می‌كند كه در راستای بهبود وضعیت فرهنگی جامعه باشد مثلا درباره برگزاری كنسرت‌ها و وضع قانونی برای خوانندگان و بازیگران باشد كه در هفته‌های اخیر نام آنها بیش از همیشه مطرح است. نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی رابطه دوستانه‌ای هم با علی جنتی در قامت وزیر ارشاد دارد و شاید با همكاری او در حال تهیه طرحی برای ساماندهی وضعیت فرهنگی كشور در حوزه‌های مختلف باشد. به هر حال آنچه اهمیت دارد این است كه علی مطهری ساكت است و رازی در پس این سكوت نهفته است. به تماس‌هایی هم كه با او گرفته می‌شود پاسخی نمی‌دهد و مشخص است كه نمی‌خواهد خلوتش به‌هم بخورد. باید صبور بود تا فهمید علی آقای مطهری چه برنامه‌ای برای اجرا در دست دارد.»

  «روزنامه اعتماد» در گزارش یک امروز خود با عنوان « همه قوا علیه تندروی» به این موضوع می پردازد که مقامات ارشد كشور با دفاع از تیم مذاكره كننده، تندروی‌ها علیه رییس جمهور، وزیر خارجه و علی لاریجانی را نكوهش كردند و در ادامه می نویسد: « هشدار به تندروها. هشدار از سه مركز به یك گروه داده شده است. رؤسای دو قوه و رییس یك مجمع از منتقدانی گفته‌اند كه این روزها در مورد موضوع هسته‌ای یا بداخلاقی می‌كنند یا بدقولی و در نهایت هم از حد خود بالاتر رفته‌اند. مخاطبان حالا دیروز سه پیام روشن گرفتند. پیام گرفتند كه بعد از نامه مقام معظم رهبری تهمتی نزنند كه مسوولان دولتی از آن بری هستند، بداخلاقی نكنند و خلف وعده هم نكنند. پیام اول را علی لاریجانی صبح اول وقت دیروز داد. با یك نطق بلند بالا و پر از جواب در ابتدای آغاز به كار جلسه علنی مجلس. از جلسه‌ای گفت كه برخی افراد حاضر در آن به وعده‌ای كه داده بودند عمل نكردند. برخی را سرزنش كرد و به برخی از نمایندگان اصولگرای مجلس هشدار داد كه بی‌اعتمادی ایجاد كردند. سخنرانی هشدارآمیزی كه شاید اتمام حجت نهایی رییس مجلسی بود كه نقش بی‌بدیلی در تصویب برجام داشت. پیام بعدی چند دقیقه بعد از سوی رییس یك قوه دیگر آمد. رییس قوه قضاییه چند دقیقه بعد از اظهارات برادرش نطقی هشدارآمیز داشت. گلایه كرد از منتقدانی كه از حد معمول بالاتر رفتند و اتهام ناروا زدند. از نامه مقام معظم رهبری گفت و لزوم فصل‌الخطاب دانستن آن. آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی اما دیروز متفاوت از سایرین به تندروها هشدار داد. یك تاریخچه بلند بالا از برنامه هسته‌ای ایران داد و از این روزهای تندروها گفت. آنهایی كه به نگاه او از فرصتی كه صدا و سیما در اختیارشان قرار داده بود استفاده كردند و تحلیل‌های سطحی دادند. در نهایت هم هشدار داد؛ هشداری كه این‌بار مخاطبش مردم و مسوولان هم بودند. هشدار داد كه نگذارند تندروها میدان داری كنند. دیروز روز پر هشداری بود.‌ گیرنده‌های منتقدان دلواپس سه پیام گرفت؛ پیام‌هایی كه شاید كلماتش یكی نبود اما محتوای آن یكی بود و یكسان.»

  «روزنامه شرق» در یادداشتی به قلم احمد شیرزاد یکی از فعالان اصلاح طلب با عنوان «تاکتیک اصلاح طلب هراسی» می نویسد:« طیف‌هایی از اصولگرایان، رویه‌ای دارند که در انتخابات ادوار اخیر تکرار شده است. آنان نزدیک انتخابات، فتیله ضداصلاح‌طلبی را بالا می‌کشند؛ چراکه تصور می‌کنند، تنها عامل وحدت‌بخش آنها، ترساندن همفکران و هوادارانشان از حضور اصلاح‌طلبان در نهادهای مختلف است. درحالی‌که جناح اصولگرا باید نگاهی نقادانه به عملکرد خود، به‌ویژه در دوران دولت احمدی‌نژاد که دربست تأییدش می‌کردند، بیندازد و عملکرد خود در ادوار چهارم، هفتم، هشتم و نهم را که صدای بسیاری از کارشناسان مستقل را درآورده است از جهات مختلف نقد کند. اظهارات اخیر محمدرضا باهنر درباره جلوگیری از حضور اصلاح‌طلبان، حتی اصلاح‌طلبان به نظر آنها معتدل در مجلس دهم را نیز باید در راستای همان تاکتیک ایجاد اجماع حول پدیده «اصلاح‌طلب‌هراسی» ارزیابی کرد. او و برخی دوستانش احتمالا دچار خطای جدی محاسباتی شده‌اند و نمی‌دانند کارنامه آنان در دولت‌ها و مجالس، چه نمره‌ای می‌گیرد. آنها به‌ویژه پس از روی‌کار‌آمدن دولت روحانی، با عملکردی که در رأی اعتماد به وزرا، استیضاح آنان، سؤالات و تذکرات و سرانجام نمایش عجیب در بررسی پرونده ملی توافق هسته‌ای از خود به جای گذاشته‌اند، با شکاف‌های درون‌جناحی مواجه هستند. باهنر در بین اصولگرایان به چهره‌ای لابی‌گر و متحد‌کننده مشهور است و انصافا در مجموعه آنان، نقش برجسته‌تری در این حوزه ایفا می‌کند. از این پس هرچه به اسفند ماه نزدیک‌تر شویم، نیاز مبرم جناح اصولگرا به وحدت درونی و موانع جدی آن بیشتر احساس می‌شود. از سویی تندروهای اصولگرا هرچند به لحاظ تصمیم‌گیری، خام‌اندیشانه عمل می‌کنند، اما وقتی پای انتخابات و رأی جمع‌کردن به‌میان بیاید، از طیف سنتی به مراتب جاذبه بیشتری داشته و می‌توانند حرکت‌های جذابی برای هوادارانی که در جامعه دارند، ترتیب دهند. باهنر و سایر چهره‌های سنتی، با این پارادوکس مواجه‌اند و هنوز در مقابل آن، سردرگم هستند. تنها راهی که به ذهن آنان می‌رسد، ترساندن متدینان در شهرها و روستاها از اصلاح‌طلبان است.»

  همچنین این روزنامه در گفت و گو با اکبر ترکان مشاور رئیس جمهور به موضوع جنجال مصاحبه اخیر وی درباره نامه 4 وزیر پیرامون رکود پرداخته است. شرق در این گفت و گو با عنوان « كسی از پول مفت بدش نمی‌آید» می نویسد: « ترکان در واکنش به انتشار خبرهایی که در برخی رسانهها مانند «الف و تابناک» در قالب رانتخواری و مفتخواری چهار وزیر نویسنده نامه معروف بحران بازار سرمایه به رئیسجمهور، در گفتوگو با «شرق» گفت: من هیچ‌گاه نگفته بودم چهار وزیری که نامه به روحانی را امضا کرده بودند، مفتخوار یا رانتخوار بودهاند. متأسفانه برخی از رسانهها بهصورت مغرضانهای نقل‌قولی را از من منتشر کردند که هیچگاه درست نبود و من از این تعابیر استفاده نکردم. در دولت یازدهم و در هیأت دولت هیچ اختلافی وجود ندارد و اینکه برخی تلاش میکنند اینگونه القا کنند که میان وزیران و در دولت اختلاف هست تعبیر درستی نیست. اما برخی فکر می‌کنند با انتشار اخبار نادرست می‌توانند بر تصمیم‌گیری دولت تأثیر بگذارند. او همچنین درباره برنامههای دولت گفت: این نامه نشانه‌ای از اختلاف در تیم اقتصادی دولت نداشت و نباید نتیجه گرفت که کار این چهار وزیر در اصول اقتصادی دولت خللی ایجاد کرده است. برنامه دولت برای شش ماه آینده عبور از رکود و رونق تولید است. وزرای اقتصادی دولت نیز در این مسیر گام برمیدارند. بنابراین نباید این‌طور تصور شود که در دولت یازدهم اختلافی در عملکرد وزیران وجود دارد.»

  «روزنامه ایران» در یادداشتی به قلم وزیر صنعت برزیل! آقای آرماندو مونترو با عنوان « آماده همکاری همه‌جانبه با ایران هستیم» می نویسد:« یکی از رخدادهای مهم سیاسی و اقتصادی که در جهان رخ داد، نتیجه‌بخش بودن مذاکره هسته‌ای ایران و گروه 1+5 است. از زمانی که ایران مورد تحریم قرار گرفت، اقتصاد بیشتر کشورها به واسطه آن دستخوش تغییر شد. این امر حتی بر قیمت نفت، صادرات و واردات و اجرای پروژه‌های مختلف اثر گذاشت. کشورهای اروپایی که زمانی یکی از صادرکنندگان عمده کالا به ایران بودند، به واسطه تحریم مجبور شدند مراودات خود را متوقف کنند. ایران نیز با چنین اتفاقی متحمل خسارت‌های سنگین شد. در مقطعی از زمان خودروسازان ایرانی مجبور به کاهش تولید شدند ولی همکاری نکردن فرانسوی‌ها با ایران تنها به ضرر ایران نبود، بلکه خودروسازان فرانسوی چون رنو و پژو هم با چالش‌های جدی روبه‌رو شدند، به نحوی که آنها برخی کارخانه‌های خود را تعطیل کردند و نیروی کار زیادی را از دست دادند. لذا این تحریم برای اکثر کشورها تبعات منفی داشت و نمی‌توان منکر آن شد. با توجه به اتفاق‌هایی که در سطح جهانی رخ داده است، باید عنوان کنم که هیچ کشوری نباید همکاری خود را با ایران متوقف کند. ایران می‌تواند یکی از شرکای خوب ما و دیگران باشد.

  بدین جهت مشارکت و همکاری با ایران جزو اولویت‌های برزیل است و ما این استراتژی را همواره ادامه خواهیم داد تا دو کشور بتوانند رابطه بهتری داشته باشند. اقتصاد ایران بسیار پیچیده و خاص است و همین امر ما را تشویق می‌کند تا وارد این کشور شویم. اقتصاد برزیل هم جزو اقتصاد‌های خاص است لذا دو کشور براحتی می‌توانند با یکدیگر همکاری کنند. از سویی برتری که ایران در مقایسه با سایر کشورهای در حال توسعه دارد، دانش و نیروی انسانی پویای آن است. از این بنیان‌ها نمی‌توان براحتی عبور کرد. سایر کشورها هم به این موضوع واقف هستند که ایران ویژگی‌های منحصر به فردی دارد و به همین علت پای میز مذاکره آمدند.

  ایران اگر کشور ضعیفی بود، قطعاً این امکان را پیدا نمی‌کرد که با سران کشورها مذاکره و بتواند حق خود را حفظ کند. همه می‌دانند ایران در منطقه خود جایگاه خاصی دارد لذا این کشور با استفاده از پتانسیل‌های خود باید مسیر پیشرفت را با سرعت طی کند. جمله معروفی هست تحت عنوان اینکه دوستان خوب در لحظات سخت شناخته می‌شوند. ما به ایرانیان نشان دادیم که در بدترین شرایط در کنار آنها بودیم و از سویی علاقه‌مندیم به همکاری‌های خود ادامه دهیم.

  در سال 2010 برزیل به ابتکار خوبی دست زد، زمانی که رئیس جمهوری برزیل در مذاکرات سه‌جانبه ایران حضور یافت. اگر در آن زمان این تلاش‌ها مؤثر واقع می‌شد، این همه هزینه برای ایران و سایر کشورها ایجاد نمی‌شد و تحریم‌ها ادامه پیدا نمی‌کرد. به هر ترتیب توافق اخیر ایران با کشورهای 1+5 را به فال نیک می‌گیریم و از همین جا به دولتمردان ایران می‌گویم که کشور برزیل برای عادی‌سازی روابط ایران با جامعه بین‌الملل و هرگونه همکاری آماده است. گسترش روابط با ایران برای ما حائز اهمیت است.

  از این رو ایران بعد از برداشته شدن تحریم‌ها باید خود را برای ورود به اقتصاد جهانی آماده کند و ما پشتیبان این حضور هستیم. ما اعتقاد داریم ایران می‌تواند به جامعه بین‌المللی بازگردد و جامعه بین‌المللی هم پذیرای ایران است. ما علاقه‌مند هستیم روابط همه‌جانبه خود را با ایران تحت هر شرایطی حفظ کنیم. زمینه‌های همکاری بین دو کشور زیاد است. در بخش تجاری می‌توان صادرات از برزیل و واردات از ایران را با جدیت دنبال کرد. به عنوان مثال فناوری‌های برزیل در زمینه کشاورزی بسیار بالا است لذا با انتقال تکنولوژی ایران می‌تواند در منطقه رتبه اول خود را حفظ کند. در بخش‌های صنعت، خودرو، پتروشیمی و ماشین‌آلات هم می‌توانیم مکمل خوبی برای نیازهای ایران باشیم. ایران می‌تواند از طریق ارتقای ماشین‌آلات صنعتی، اقتصاد خود را از رکود خارج کند. برزیل هم در گذشته رکود سنگینی را تجربه کرد اما توانست با برنامه‌های توسعه‌ای خود از این معضل عبور کند.»

  «روزنامه جوان» در گزارشی با عنوان «امضای اعدام نمر اعلام جنگ است» به واكنش شدید مردم الشرقیه عربستان و بحرین به نهایی شدن حكم دادگاه سعودی پرداخته است و می نویسد:« نطقه قطیف در شرق عربستان از شامگاه یك‌شنبه، ساعاتی بعد از صدور حكم نهایی اعدام شیخ نمر النمراز طرف دادگاه تجدید نظر و دادگاه عالی، ناآرام بود. رژیم آل سعود این روحانی شیعه رامتهم به محاربه و به «اعدام با شمشیر و به صلیب كشیده شدن در انظار عمومی» محكوم كرده است. یك‌شنبه شب گروهی از مردم معترض در شهر قطیف عربستان، به حكم اعدام شیخ نمر النمر اعتراض كردند. اهالی شهر العوامیه محل تولد شیخ نمر نیز یك‌شنبه شب در حمایت از او و محكوم كردن رأی دادگاه عالی تظاهرات كردند و شعار «هل من ناصر ینصرنی» سر دادند. این تظاهرات اعتراضی دیشب نیز با شدت بیشتری برگزار شد. در شهر «العوامیه» شب گذشته تظاهرات اعتراضی به حكم محكومیت این روحانی شیعه برگزار شد. به گزارش شبكه العالم، مردم قطیف با صدور بیانیه‌ای اعلام كرده‌اند اجرای حكم اعدام شیخ نمر النمر را به مثابه اعلان جنگ با مردم منطقه شرقی می‌دانند. جنبش یاران انقلاب ۱۴ فوریه بحرین نیز در موضعی مشابه اعلام كرد كه اجرای این حكم به معنای اعلام جنگ علیه شیعیان و كل ادیان و آزادی‌های عمومی است. این جنبش به نظام عربستان درباره پیامدهای خطرناك اجرای این حكم هشدار داد و تأكید كرد كه واكنش‌های مردمی گسترده به این حكم تا حد انقلاب گسترده در منطقه الشرقیه و بحرین خواهد رسید. جنبش یاران انقلاب 14 فوریه بحرین خاطرنشان كرد، اجرای حكم اعدام این فقیه بزرگ منطقه را وارد بحران‌های جدید و متعدد محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی می‌كند و نظام عربستان مسئول پیامدهای خطرناك این اقدام جنون آمیز است. این جنبش همچنین خواستار برگزاری تحصن‌ها و تظاهرات اعتراض آمیز مقابل سفارتخانه‌های عربستان و امریكا و تحت فشار قرار دادن حكام سعودی از طریق مسئولان كشورهای مختلف و رسانه‌ها شد. برادر آیت الله النمردر گفت و گو با روزنامه الاخبار لبنان گفته كه شواهد و نشانه‌های موجود حاكی است كه پادشاه عربستان حكم اعدام وی را امضا خواهد كرد.»


 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


فهرست وبلاگ
آرشیو
نویسندگان
پیوندها
آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :
جستجو
آخرین پستها